Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Kézműves - felső tagozat

Kézműves szakkör

Felső tagozat

Vezető: Burai Erika

 

  Az alkotás öröm

Az alkotás vágya mindenkiben ott él – gyermekben és felnőttben egyaránt, hogy valami szépet és maradandót hozzon létre. Rohanó világunkban egyre kevesebb idő jut erre. Pedig a kreatív, alkotó kikapcsolódás felszabadít a hétköznapok terhei alól. Alkotás a semmiből, valami új és érdekes dolog létrehozása, a hagyományostól eltérő ötletek kitalálása.

A kézimunka szakkör célja, kézműves technikákkal, az anyagokkal, eszközökkel való megismerkedés: a varrás alapjait megismerve ráébredjenek a gyerekek, hogy nem minden kidobandó, ami elszakadt, kilyukadt, elhasználódott. Túljutva a tűbe fűzés nehézségein jön a hímzés, varrás. A tanulók megismerkedhetnek a szövés, fonás, csomózás, kosárfonás valamint a gyöngyfűzés alapjaival is. A bátrabbak kötő- és horgolótűt is a kezükbe vehetnek.

Cél a kreativitás, a problémafelismerő és megoldó képesség, a képzelet, a képi gondolkodás, az ízlés, a nyitottság, az empátia, az érzelmi élet gazdagítása. Egyszerűen csak annyi hogy, a szakkörbe járó gyerekek a megfelelő eszközök és feladatok biztosításával a szunnyadó készségeiket felfedezhetik, kiterjeszthetik, fejleszthetik.

A program összeállításában az oktatási – nevelési feladatok megvalósulásán túl a gyermekek érdeklődését lelkesedését is fenntartja. Heti egy alkalommal, egy óra a foglalkozás.

Mindeközben őszinte és alkotó közösséget, baráti hangulatot alakítanak ki.

A csoport

18 fő felső tagozatos tanuló, akik érdeklődnek a kézműves technikák, a tervezés, az alkotás iránt. A szakkör szabadidős tevékenység, a csoport önkéntes alapon szerveződött. A gyerekek az élményszerzés igényével csatlakoztak a munkához. 

GALÉRIA