Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Az Adventi hetek megnyitása a felső tagozaton

A Karácsony közeledtével elkezdődik a nagy készülődés. A várakozás jelképei az adventi koszorú, a feldíszített karácsonyfa, a betlehemi jászol állítása.

Az idei tanévben iskolánk felső tagozatán a rendkívüli helyzetre tekintettel elmaradt a korábbi hagyományoknak megfelelő adventi ünnepségünk, a díszudvaron történő első gyertya meggyújtása, az osztályoknak az adventi koszorúk átadása.

De hogy a közelgő ünnepek hangulatát mégis sikerüljön az iskola falain belül is megteremtenünk, a diákönkormányzat vezetői, Sigér Vivien és Fekete Anna az iskolarádión keresztül közvetítették ünnepi gondolataikat az iskola közössége felé.

Közben feldíszítettük a karácsonyfát és megépítettük iskolánk betlehemi jászolát, amelyek közvetítik a közelgő ünnep szimbolizálta szeretetet, várakozást, egymásra figyelést.


Rakóczi Anikó
DÖK segítő pedagógus