Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Szakmai nap 2022

2022. március 22-én iskolánkban szakmai napot tartottunk. 10 baptista fenntartású intézményből 40 pedagógust és két oktatási vezetőt láttunk vendégül ezen a napon. Szabó Csaba polgármester úr köszöntőjét követően Szász Veronika a Dunán inneni tankerület oktatási igazgatója nyitotta meg a rendezvényt. 12 bemutató óra megtekintése közül választhattak az érdeklődő pedagógusok. Az alsó tagozaton láthattak angol nyelvű testnevelés órát, Bibliaismeret órát, komplex mozgásterápiát bemutató órát valamint bábkuckó foglalkozást is. Az 1.c osztályban magyar nyelv és irodalom, míg a 4.a osztályban matematika óra volt. A felső tagozaton történelem, angol nyelvű informatika, technika és tervezés, földrajz valamint két tanítási nyelvű osztályban tartott angol óra közül választhattak az iskolánkba látogató tanárok. Ez utóbbi órát az EURO gimnázium tanulói és tanárai is nyomon követhették online formában. A bemutató órákat követően két műhelymunka zajlott a következő témákban „A pedagógusok lelki egészsége” és a „BTMN-s, lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók felzárkózatása”. Az ebédet követően került sor a tanórák megbeszélésére és a tapasztalatcserére. A délutáni intézménybejárás alatt a vendégek betekintést nyerhettek a tanórán kívüli tehetséggondozó műhelyek munkájába és a művészetoktatásba is. A Pindúr-Pandúr elnevezésű közlekedéskultúrával kapcsolatos foglalkozás mellett a vendégek néptánc, grafika és zenei tanszakos bemutatókat láttak. A fenntartó nevében Szász Veronika köszönte meg az intézmény vezetőségének és dolgozóinak azt a sok munkát, amellyel hozzájárultak a szakmai nap sikerességéhez.

 

GALÉRIA