Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Baptista Alapfokú Művészeti Iskolák I. Országos Kiállítása

Iskolánk első alkalommal rendezte meg a Baptista Alapfokú Művészeti Iskolák I. Országos Képzőművészeti Kiállítását. A kiállítást Szász Veronika területi oktatási igazgató nyitotta meg. Az ünnepélyes megnyitó a Babszem Jankó népmesemondó verseny keretében történt, így a versenyre érkező gyerekek, szülők, vendégek is láthatták ezeket a szép alkotásokat. Az aula falain 91 gyermekalkotás volt látható, melyek témája szerteágazó: tanulmányrajz, illusztráció, színtanulmány, fantáziarajz, hogy csak néhányat említsek. Technikai sokszínűség is jellemezte a képeket, láthattunk festményeket, különféle nyomatokat, papírplasztikát, kollázst, pasztellel, szénnel, ceruzával, készült alkotásokat, vagy többféle képzőművészeti technika ötvözésével készült képeket, de még fonalgrafikát, fóliadomborítást is.

Ez a kiállítás jó alkalom volt arra, hogy a különböző művészeti iskolákban tanuló gyerekek megmutathassák tehetségüket, rajztudásukat, kreativitásukat. Nagyszerű lehetőség volt arra is, hogy megismerjük a más művészeti iskolák képzőművészeti tanszakain folyó munkát, hogy gyerek és pedagógusok tanuljunk egymástól, inspiráljuk egymást.

 

Baptista Alapfokú Művészeti Iskolák I. Országos Kiállítása

Képre vagy a szövegre kattintva a többi kép is megtekintehető.