Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Mozdulj a klímáért!

Idén is csatlakoztunk MOZDULJ A KLÍMÁÉRT! országos akcióhoz,

amely 2015. OKTÓBER 5-9. valósul meg.

Minden gyerek a kampány füzetében matrica beragasztásával igazolja, hogy környezetbarát módon jön iskolába vagy megy haza. Ez zöld mérföldeket ér, melyet összegyűjtve vissza kell küldenünk.

Ezen kívül minden gyerek egy-egy környezetvédelemmel kapcsolatos feladatot megold. Kitölthet internetes kvízt, kiszámolhatja ökológiai lábnyomát, szavazhat az év fájára, képregényt, fogalmazást, verset vagy szelfit készíthet a témához kapcsolódóan. A tagozatok közös élőképet is alkotnak, amellyel üzenünk az év végi klímakonferenciára Párizsba.

 

Igyekeztünk egész héten keresztül környezetkímélő módon eljutni otthonunktól az iskoláig. A gyerekek lelkesen ragasztgatták az ezekért járó matricákat.

Rajzoltunk a kocsányos tölgyről, verseket és fogalmazásokat is írtunk az erdőkről, fákról.  Sokan kiszámolták az OKÖ lábnyomukat és szavaztak az év fájára. A program befejezéseként két közös álló képet készítettünk, amelyen az iskolánk tanulói és tanéraink is részt vettek.

 

ÖKO munkacsoportGALÉRIA