Üdvözöljük iskolánk weboldalán

DigiTaLingual pályázat

Az idei tanévben egy sikeres pályázat megvalósításán dolgozunk, mely a DigiTaLingual címet viseli. A Nemzeti Tehetség Programon belül a Kulturális  és Innovációs Minisztérium, mint támogató megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt" A speciális fejlesztést célzó programok támogatása" című NTP- SPEC-22-01-05 azonosító számú nyertes pályázat keretében a két tanítási nyelvű tagozat hatodik osztályos tanulói vesznek részt. A pályázat célja, a diákok személyiségének formálása, nyelvi kommunikációs készségeinek fejlesztése, valamint az informatikai eszközök minél szélesebb körű felhasználása a nyelvtanulás során. A gyerekek mindennapi életének szerves részét képező digitális eszközök segítenek a motiváció fenntartásában és a gátlások leküzdésében. Programunk összeállítása közben olyan témaköröket választottunk, melyek általános műveltség részét képezik, ezáltal fejlesztik a gyerekek tájékozottságát. A pályázat megvalósulása 2022. október és 2023. június között történik. A tanulók prezentációkat, interaktív online játékokat készítenek angol nyelven, illetve játékos szókincsfejlesztő foglalkozásokon vesznek részt. A program tartalmaz egy debreceni és egy budapesti kirándulást, melyekre a tavasz folyamán kerül sor. A pályázat „A speciális fejlesztést célzó programok támogatása” címmel került kiírásra. A Nemzeti Tehetség Program keretében kiírt pályázat jóvoltából a programok megvalósítására 2 000 000 forint vissza nem térítendő támogatást nyertünk, mely révén iskolánk egy projektorral és egyéb nyelvoktatást segítő eszközökkel is gazdagodott.

 

Kántor Ágnes, Sutáné Pál Szilvia, Radóczné Aranyics Csilla

GALÉRIA