Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Szent Márton-napi mulatság 2018

A csodatevő és jó lelkű Szent Márton életével, a róla szóló legendákkal ismerkedhettek meg iskolánk hatodik évfolyamos, német nyelvet tanuló diákjai.

   Iskolánkban több mint 10 éve szervezünk novemberben ország ismereti vetélkedőt a németes tanulók részére. A Szent Márton-napi vigaszságon alapos betekintést nyernek a gyerekek a német anyanyelvű területek hagyományaiba, szokásvilágába.

  A rendezvény elméleti részében számot adhatnak ismereteikről a német népszokások terén. A komoly szellemi munkával járó feszültséget játékos ügyességi feladatok oldották fel. Libakeresés, libatépés, liba ól építés, libaterelgetés és még megannyi tréfás feladatban mérték össze a résztvevők az ügyességüket. A legtöbb pontot szerzett tanulók a DÖK jóvoltából értékes ajándékokban részesültek.

  A Márton-napi mulatság –a hagyományoknak megfelelően- ízletes libalakomával zárult.

  A rendezvényre készített projekteket a tanulók bírálták el és a legszebbek készítői ugyancsak jutalmazva lettek.

  Valamennyi résztvevő jó hangulatban, élményekkel gazdagabban térhetett haza.

 

 

Téglás, 2018. nov. 19.                                                

Tóthné Tóth Csilla

német nyelvtanár


GALÉRIA