Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Safe4Cycle program a felső tagozaton

A 2016/2017-es tanév szeptemberében a felső tagozaton is elindult egy kerékpáros szakkör a Safe4Cycle programnak köszönhetően. Ennek keretében az 5-6. évfolyamos tanulók a téli időszakban havonta 2 alkalommal, a tavaszi időszakban heti 1 alkalommal vesznek részt ilyen foglalkozásokon. Itt megtanulhatják a biztonságos kerékpározás alapjait, a KRESZ ide vonatkozó részeit, illetve gyakorlati foglalkozásokon is elmélyítjük ezeket az ismereteket. A program elindítójától a kezdéshez 3 vadonatúj, minden kötelező felszereléssel ellátott kerékpárt, fejvédőket és különböző segédeszközöket kaptunk ajándékba.
Április hónapban pedig már meghívást is kaptunk egy területi versenyre a Hajdúhadházi Rendőrkapitányságtól (másik 4 iskolával egyetemben), amelyen eredményesen szerepeltek tanulóink. Itt is KRESZ ismeretekkel kapcsolatos feladatlapok voltak, ügyességi kerékpáros feladatok, amelyeken nagyon jól szórakoztak a résztvevők.

 

A képre kattintva a többi kép is megtekinthető.