Üdvözöljük iskolánk weboldalán

Tehetségnap 2016 - Német nyelvi bemutató

2016. 05. 11-én az iskolánkban megrendezett Tehetségnapra a német nyelvet tanuló nyolcadikosok is lázasan készültek. Az érdeklődő szülők, pedagógusok számára diákjaink számot adtak idegen nyelvi tudásukról melyet a tanórai ismeretanyagot kiegészítve hetedik évfolyam óta a heti 2 választós órán gyarapítottak.

Bemutatkozónkat a jelenlévők köszöntése után szituációkkal kezdtünk.
Ezek a társalgási feladatok érintették a mindennapi élet több területét: vásárlásokat élelmiszerboltban, zöldségesnél, ruházati boltban, jegyirodában, rendeléseket étteremben, cukrászdában, a rossz közérzet elpanaszolását az orvosi rendelőben stb.
A bemutató képleírásokkal folytatódott.
Lakásokról, különböző szobatípusokról, konyhákról kellet tanulóinknak önállóan, részletesen beszélniük. A feladathoz tartozott még személyek külső jellemzése, ruházatuk aprólékos bemutatása. Kommunikatív céllal kaptak a képpel kapcsolatos kérdéseket.
Tanulóink a bemutatóra alaposan felkészültek, a különböző feladatokban nagyon jól használták idegen nyelvi ismereteiket. Az eleinte tapasztalható vizsgadrukkot általános jó hangulat, magabiztosság váltotta fel.
A szülők büszkén hallgatták gyermekeik idegen nyelvi kommunikációját.
Nagy meglepettséggel nyilatkoztak a rendezvényről.
Általános véleményük: megtérült a gyerekek német nyelvi tanulásba, tanításba fektetett energia.

Tóthné Tóth Csilla
Német tanár

Téglás,2016 05. 12