Üdvözöljük iskolánk weboldalán

TérTáncKoncert regionális próba 2017

Második alkalommal kapcsolódtunk be a Budapesti Fesztiválzenekar által kezdeményezett TérTáncKoncert programsorozatba, melynek regionális próbája 2011. április 11-én volt megtartva az alsó tagozat sportcsarnokában. Iskolánkat 30 fő 4. és 5. osztályos tanuló képviselte, akik február eleje óta tanulták a koreográfiát Losonczi Benjamin táncpedagógus vezetésével. A regionális próbára közel 120 gyerek érkezett még más településről. A rendhagyó délutánon volt bemelegítő játék, főpróba Vári Bertalannal és megtisztelt jelenlétükkel bennünket a Budapesti Fesztiválzenekar öt tagja is. Különböző műfajokban zenéltek, majd a hangszereket is kipróbálhatták a gyerekek. Az itt készült képek nagyon jól visszatükrözik az örömteli hangulatot, a gyerekek felszabadultságát, jókedvét. A kulturált zene és tánc nagyon jó hatással volt a gyerekek személyiségére, erősítette a csapatszellemet és új barátságok is kialakultak. A közös uzsonna elkészítését Kemecsei Csabának, a téglási Party Service vezetőjének köszönhetjük. Végül a portréfotózás következett, melyet szintén nagyon élveztek a gyerekek. Köszönjük a Fesztiválzenekarnak ezt a nagyszerű délutánt és külön köszönet Juszt Anitának, aki az iskolákat és az egész délutánt összefogta.

Találkozunk júniusban a Hősök terén!

 

Iván Ildikó
helyi szervező

 

A képre vagy a szövegre kattintva a többi kép is megtekinthető.